Recepty » Moučníky » Koláč s jablky

Koláč s jablky

Objemný jablkový koláč, který je málo sladký. Jablečnou směs lze libovolně dosladit nebo ji nemusíme sladit vůbec. Ideální při sklizni jablek, když jich máme nadbytek.

Suroviny:
1 kg polohrubé mouky
½ hery nebo másla
3 vajíčka
1 smetana 250 ml
10 jablek
4 lžíce moučkového cukru
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
1 vanilkový pudink
skořice podle chuti

Postup přípravy

Jablka oloupeme a nastrouháme. Pokud se nám zdají méně sladká nebo chceme-li je dosladit, přidáme 2 lžíce moučkového cukru, vanilkový cukr a skořici. Přidáme 1 vanilkový pudink a vše důkladně promícháme.

Mouku, 2 lžíce cukru, nakrájenou heru nebo máslo, vajíčka, smetanu a prášek do pečiva smícháme a vypracujeme pevné a nelepivé těsto. Smetanu přidáváme postupně a jen do množství, aby se těsto nelepilo a přitom bylo dobře zpracovatelné. Pokud těsto stále nedrží pohromadě, přidáme trochu mléka. Těsto rozdělíme na dvě části a vyválíme z nich dvě obdélníkové placky, aby se vešly na plech. Na plech dáme pečící papír. Na něj potom první placku, rozprostřeme na ni nastrouhaná jablka a jestliže chceme, posypeme na vršek jablek ještě skořicí. Navrch dáme druhou placku. Dáme do rozehřáté trouby a pečeme asi 30 minut na 200°C. Moučník krájíme na užší a kratší kousky.

Diskuse k článku (0)


Vyzkoušejte další recepty

» Drobenkový švestkový koláč

» Kynutý koláč s tvarohem, mákem a povidly

» Šlehačková bábovka

» Jablečný závin kynutý

Recepty

Sladké

Maso

Copyright © 2010 - 2024 Recepty - Celkově.cz - Podmínky užívání - Kontakt