Recepty » Vepřové maso » Kotlety cibulačky

Kotlety cibulačky

Kotlety pečené na větším množství cibule, které poté podáváme se zapečenými bramborami se špenátem. Na maso pro chuť přidáme anglickou slaninu.

Suroviny:
4 kotlety bez kosti (nebo krkovice)
4 velké cibule
2 stroužky česneku
4 plátky anglické slaniny
sůl, pepř
olej
100 g strouhaného sýra
2 vajíčka

Postup přípravy

Kotlety narovnáme vedle sebe do pečící mísy, osolíme, opepříme čerstvě mletým pepřem, navrch dáme plátek slaniny nebo i možno uzený bůček. Cibule nakrájíme na plátky a navršíme na maso. Ještě cibuli trochu osolíme a opepříme. Všechno ještě zakápneme olejem a trochu podlijeme vodou. Pečeme při 200°C asi 1 a ½ hodiny, tedy do měkka. Maso má být měkké a šťavnaté. Maso je velmi chutné, proto jím nešetříme a dopřejeme si kotletky silné alespoň 2 cm (maso neklepeme).

Jako přílohu podáváme brambory zapečené se špenátem. Brambory předvaříme do poloměkka, nakrájíme na plátky a v zapékací misce prokládáme vrstvou brambor a vrstvou dušeného listového špenátu. Začínáme a končíme bramborami a navrch vydatně posypeme strouhaným sýrem. Každou vrstvu brambor ještě mírně osolíme a opepříme. Zapečeme v troubě asi 15 minut při 200°C. Špenát upravíme podle chuti, dušený na cibulce, opepříme, osolíme a zahustíme 2 vajíčky a nakonec dáme dva prolisované stroužky česneku.

Diskuse k článku (0)


Vyzkoušejte další recepty

» Čertovský špíz

» Vepřová pečeně na zelí

» Pečená krkovice v alobalu

» Grilované vepřové plátky

Recepty

Sladké

Maso

Copyright © 2010 - 2024 Recepty - Celkově.cz - Podmínky užívání - Kontakt